Фіскали пояснили, як здавати звітність в умовах кібератаки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фіскали пояснили, як здавати звітність в умовах кібератаки

Казна та Політика
2453
Державна фіскальна служба (ДФС) України заявляє на своєму сайті про штатний режим роботи інформаційних ресурсів і пропонує користуватися послугами “Електронного кабінету платників” для здачі звітності в умовах, коли використання інших програм звітності пов’язане з ризиком.
Як уточнила спікер ДФС Наталія Непряхіна, відключена 27 червня в день кібератаки система ДФС знову запущена.
“На реєстрацію податкових накладних є 29 і 30 число. Ми аналізуємо статистику. Бізнесу, у якого комп’ютери вражені вірусом, ми рекомендуємо писати заяви в кіберполіцію для систематизації проблеми і звернень, щоб в разі необхідності на державному рівні прийняти рішення”, – сказала Непряхіна.
За її словами, станом на сьогодні підстави продовжувати реєстрацію податкових накладних відсутні.
Водночас в коментарях на сторінці ДФС в мережі Facebook до повідомлення про штатну роботу “Електронного кабінету платників”, деякі платники податків стверджують, що цей сервіс або недоступний, або працює зі збоями.

Довідка Finance.UA:

  • У вівторок, 27 червня Національний банк України попередив банки і інших учасників фінансового сектора про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
  • Про хакерську атаку також заявила і найбільша українська компанія експрес-доставки «Нова пошта», в зв’язку з чим інформаційні системи відділення і контакт-центри компанії тимчасово не працюють.
  • Також, в зв’язку з кібератакою обмежив надання своїх послуг клієнтам і “Ощадбанк”.
  • Крім того, про пошкодження внутрішніх комп’ютерних мереж в зв’язку з кібератакою заявили в аеропортах “Бориспіль” і “ Київ”.
  • Також постраждали комп’ютери Запоріжжяобленерго, Дніпроенерго та Дніпровської електроенергетичної системи. Однак в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявили, що незважаючи на спроби інтервенції, об’єднана енергосистема України працює стабільно.
  • Експерти Group-IB заявили, що причиною масштабної атаки на компанії України став вірус-шифрувальник Petya, який блокує комп’ютери і вимагає $300 викупу в біткойнах.
  • Спосіб поширення в локальній мережі аналогічний вірусу WannaCry.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас