Кубів повідомив, на кого перш за все, розрахована експортна стратегія України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кубів повідомив, на кого перш за все, розрахована експортна стратегія України

Особисті фінанси
639
Експортна стратегія України, проект якої наразі проходить громадське обговорення, орієнтується перш за все на малий та середній бізнес, аби ті упевнено виходили на зовнішні ринки. Крім цього стратегія передбачає переорієнтацію експортерів з країн колишнього СНД на Європейський ринок, ринок Китаю та Індії.
Про це в коментарі сказав перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.
«Раніше ринок був зав’язаний на Російській Федерації. Наша експортна стратегія, що орієнтується на малий та середній бізнес, спрямована на диверсифікацію експорту. Відтак, через поступове зменшення орієнтованості України на Російський ринок, з’являються нові ринки, такі як ЄС, ринок Китаю та Індії», – сказав Кубів.
З його слів, експортна стратегія це перший документ за 25 років незалежності, який формувався з залученням асоціацій підприємців і тих, хто мав досвід в просуванні експортних позицій, окрім цього всі попередні роки експорт базувався на сировинних товарах з низькою доданою вартістю.
За словами Кубіва, за останні три роки в Україні відбулася переорієнтація близько 43-47% експортних товарів. Для цього український Уряд активно контактує, бере участь у спільних виїзних засідання з різними державами з метою налагодження співпраці, в тому числі й в частинні просуванні експорту на зовнішні ринки.
Нагадаємо, наприкінці березня в Уряді презентували проект Експортної стратегії, що має стати дорожньою картою стратегічного розвитку торгівлі на період 2017 – 2021 років. Обговорення проекту триватиме до 28 квітня поточного року.
Експортна стратегія розрахована на 5 років та передбачає виконання 56 першочергових завдань з розвитку експорту.
Стратегія визначає перспективні ринки для українського експорту, серед яких ключове місце займають 28 країн ЄС. Серед інших країн найбільш перспективними називаються США, Китай, Туреччина, Японія, Ізраїль та Індія.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас