Експерти: Україна ризикує зіткнутися з дефіцитом вугілля перед опалювальним сезоном — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Україна ризикує зіткнутися з дефіцитом вугілля перед опалювальним сезоном

Енергетика
385
Аналізуючи накопичення вугілля на складах ТЕС і цінову ситуацію на ринку, експерти прогнозують дефіцит палива напередодні початку опалювального сезону. Це може призвести до нестачі електроенергії та відключення споживачів від електрики взимку.
На думку співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, наявний дефіцит ресурсної бази для закупівлі вугілля, оскільки на паливо вітчизняного видобутку не підняли ціну, а в тарифі оптової ринкової ціни вартість вугілля не змінено. Тобто, шахтарі не отримують за видобуте вугілля адекватну ціну, щоб можна було платити податки і нормально працювати, а тепловики, відповідно, позбавлені засобів для закупівлі палива для адекватного формування складів напередодні початку опалювального сезону.
“Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, встановила граничну ціну на вугілля на рівні 1 500-1 600 гривень за тонну, а в тарифах враховує лише 1 300-1 350 гривень”, – повідомляє екс-міністр енергетики, голова ради Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков.
“Регулятор зменшив середньозважений тариф на червень 2016 року для теплових енергогенеруючих компаній на 8,1% до 991,89 грн/МВт-год (без ПДВ). Тобто, за ці кошти генеруючі компанії мають покрити багатомільярдні збитки минулих років, вирішити питання ремонтів, покрити нестачу коштів через борги “Енергоринку” і ще закупити додатково понад 2 млн тонн вугілля. При цьому в тарифі ТЕС не враховується паливна складова”, – констатує експерт.
“В осінньо-зимовий період ми входимо з великими ризиками, і зараз потрібні надзусилля уряду для того, щоб нормалізувати ситуацію з підготовкою до опалювального сезону”, – прогнозує Іван Плачков.
У свою чергу, генеральний директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко зазначає, що за результатами засідання Енергетичного кризового штабу під керівництвом прем’єра В. Гройсмана, Ощадбанк повинен виділити 2 млрд гривень кредитних коштів, які на час знімуть пікову потребу у вугіллі. Але без підняття тарифу для ТЕС проблема дефіциту вугілля не зникне. При цьому, відповідні контракти на імпорт палива повинні бути підписані не пізніше кінця серпня – початку вересня.
“Нагадаю, що є проблема розвантажувальних потужностей в портах України, навіть з підключенням порту Констанца (Румунія), і все це вимагає часу для реалізації. Привезти достатньо вугілля, якщо поставки із зони АТО припиняться, можна просто не встигнути”, – акцентує експерт.
Як уже повідомляли ЗМІ, запаси вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) України в період з 18 до 25 липня зменшилися на 5,8% – з 1,125 7 млн т до 1,060 6 млн т. У червні вони знизилися на 34,5%.
За матеріалами:
Вісті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас