Український агро стартап залучив $150 000 ангельських інвестицій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український агро стартап залучив $150 000 ангельських інвестицій

Фондовий ринок
1122
При інкубаторі відкритих даних 1991 закрилася перша угода: співвласник групи компаній EasyPay інвестував $ 150. 000 на стартап Agri Eye, який розробляє інноваційні рішення для аграрного сектора. Як повідомив AIN.UA CTO Agri Eye Роман Кравченко, отримані кошти стартаперів направлять на масштабування команди, вдосконалення технології і перевірку технологічних гіпотез, які лежать в основі продукту.
В рамках угоди інвестор отримає міноритарну частку в проекті. Розмір частки не уточнюється, проте за словами Кравченка, з урахуванням обсягу інвестицій і частки, яку отримає інвестор, оцінка стартапу становить $ 1 млн. Освоєння інвестицій буде проходити поетапно, тобто гроші Agri Eye отримує в кілька траншів по досягненню проміжних цілей.
Стартап працює над тим, щоб зробити технології дистанційного зондування, системи автоматизації прийняття рішень доступними кожному фермеру. Проект являє собою комплексне технологічне рішення, до якого входять:
- Система збору та моніторингу даних за посівними площами,
- Навігаційна система для контролю якості роботи сільськогосподарської техніки,
- Хмарна аналітична система для збору, зберігання та інтелектуальної обробки даних, заснована на алгоритмах Machine Learning і Intelligent Prediction.
По суті це лінійка продуктів, кожен з яких має свою модель монетизації і цільових клієнтів, пояснили в стартапі. Проект позиціонується як SaaS-рішення з бізнес-моделлю freemium і орієнтується на ринки Південної Америки, США, Європи та Австралії, а саме середнього розміру агрогосподарства із земельним банком від 5000 га.
Agri Eye заснували четверо українців в лютому 2016 року: Андрій Севрюков (CEO і ідейний натхненник), Іван Балашов (COO), Роман Кравченко (CTO) і Олександр Криворучко (CFO). Стартап пройшов тримісячну інкубацію в 1991 Open Data Incubator, увійшов в топ-10 стартапів України 2016 року за версією UVCA і привернув перший раунд інвестицій.
Плани у Agri Eye амбітні – за три роки зайняти 20% ринку інтелектуальних рішень для агросектору. Команда сподівається, що бізнес-експертиза і досвід інвестора в аграрному секторі допоможуть цього досягти: «Нам надходило безліч пропозицій, але ми розуміли, що в особі інвестора хочемо бачити не просто джерело фінансування, а, перш за все, партнера по бізнесу. Ми прагнули до того, що називається smart money, і вважаємо, що нам, в цьому плані, дуже пощастило з Олексієм Свиридом».
Свирид пояснив своє рішення інвестувати в Agri Eye тим, що ніша, в якій працює стартап, має великий потенціал не тільки в Україні, а й на Заході. «Україна як держава має найбільші конкурентні перспективи в двох сферах: аграрний сектор та інформаційні технології. Проект Agri Eye існує на стику найперспективніших сфер економічного розвитку нашої країни. Ідея і мета проекту AgriEye інноваційна не тільки для національного ринку, а й для світового.
У США і Європі ринок агроконсалтингу розвивається давно. В останні роки його розвиток обумовлений як необхідністю кваліфікованого впровадження IT-систем в агросектор, використання комп’ютеризованих комбайнів, сівалок та інших машин, так і підвищується технологічністю самих процесів в землеробстві, впровадженням технологій точного землеробства ».
За матеріалами:
Ain.Ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас