Бажаю працювати. Або коли студент отримує більше за батьків? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бажаю працювати. Або коли студент отримує більше за батьків?

Особисті фінанси
3243
Питання пошуку роботи сьогодні турбує багатьох українців. Студенти – не виняток. Кому не хочеться стати незалежним від батьків, накопичити гроші на заповітний iPhone або навіть свій перший автомобіль? Журналісти підготували дайджест літніх (і не тільки) робіт для студентів і школярів.
ЛІТНІ РОБОТИ В УКРАЇНІ
1. Продавець сезонних товарів – квасу, пива, сонцезахисних окулярів. Зазвичай, реалізаторам на точках платять по 100-150 гривень в день + бонуси, які можуть становити ще 50-100 гривень. Розрахунок відбувається потижнево або кожен день. Звичайно, доведеться цілий день простояти на сонці, але хіба у нас платять гроші просто так? Також працівникові необхідна санітарна книжка. Якщо добре постаратися, за літо можна заробити від 7 до 15 тис. гривень. Щоб влаштуватися на роботу, запитаєте контакти власника точок безпосередньо у продавця. Найчастіше він вам з радістю дасть робочий номер свого начальника, з яким ви вже зможете вести предметну розмову. На сайти пошуку роботи подібні вакансії потрапляють дуже рідко.
2. Рятувальник на пляжі. Робота підходив для тих, хто вміє добре плавати, а також володіє певною часткою уважності. Якщо у вашому місті є річка або озеро з офіційним пляжем, можете сміливо звертатися в керуючу компанію і пропонувати свою кандидатуру. Зарплата рятувальника зазвичай не перевищує 2 тисяч гривень на місяць, але інші-то на пляж ходять і зовсім безкоштовно, а тут можливість поєднати приємне з корисним. Для влаштування на роботу варто звертатися безпосередньо в компанію, що управляє пляжами в вашому місті.
3. Вожатий в дитячому лагері. Відразу обмовимося, ця робота є актуальною для тих, хто вчиться в педагогічних або деяких інших ВНЗ, а також встиг записатися в так звані «школи вожатого». За зміну вожатий отримує трохи – зазвичай до 1,5 тис. гривень. Але якщо врахувати, що проживання та харчування, найчастіше, надає сам табір, перед вожатим відкривається перспектива зберегти всі зароблені за літо 4,5 – 6 тис. гривень. Важливо також відзначити, що робота вожатого – це не випадок «не бий лежачого». Відповідати головою за 20-25 дітей, де кожен зі своїм характером і вихованням – впорається далеко не кожен. Шукати роботу можна, подаючи резюме в дирекцію табору, а також задіявши зв’язку своїх вчителів або викладачів у ВНЗ. Інший варіант – знайти контакти дирекції табору через своїх друзів, які вже працювали вожатими.
4. Оператор атракціонів в парку. Робота на свіжому повітрі, непогана оплата в 200-300 гривень кожен день. З мінусів – величезна відповідальність за справність всіх систем атракціонів, за недотримання техніки безпеки. Необхідність бути постійно напоготові. Графік роботи найчастіше позмінний, або стандартні 5 днів в тиждень. Досвід роботи вітається, але зовсім не обов’язковий. Щоб влаштуватися оператором, найкраще підійти до атракціонів в парку і запитати номер телефону господаря. В інтернет ці вакансії потрапляють нечасто.
ЛІТНІ РОБОТИ ЗА КОРДОНОМ
1. Складальник фруктів і овочів. Наші люди вже облюбували фруктові плантації багатьох європейських країн. За місяць в тій же Польщі сьогодні пропонують від $500, проживання зазвичай надає роботодавець. У деяких випадках роботодавець може ще й годувати збирачів. При належному завзятті, зарплата досягає $1000-1400 на місяць. Шукати такі вакансії варто через сайти пошуку роботи, в соціальних мережах.
2. Програми Work and travel. За цією програмою ви можете на 3-5 місяців поїхати в США. Основна ідея – спочатку працюєш, потім близько місяця подорожуєш по країні (хоча це не обов’язково). Для участі в програмі необхідний стартовий капітал – 2 тис. доларів на оформлення і квиток туди-назад. Також буде потрібно отримати американську візу і мати знання англійської мови. Зазвичай українці, які їдуть в США за програмою Work and Travel, працюють в сфері обслуговування – офіціантами, кухарями, рятувальниками на пляжах або в басейнах. Мінімальна оплата праці – 7,25 долара за годину. Зазвичай студенти знаходять по 2-3 роботи, і приїжджають додому з кругленькою сумою 3-4 тис. Доларів вже після оплати програми, проживання та перельоту. Для того щоб стати учасником програми, необхідно звернутися в одну їх українських фірм, що надають консультаційні послуги. Вартість послуг, разом з оформленням візи – від 1 тис.доларів.
3. Робота на круїзних лайнерах. Зазвичай на круїзні лайнери потрібні кухарі, стюарди, прибиральники, аніматори і танцюристи. Час одного контракту – від 6 місяців. Працювати потрібно 40-70 годин на тиждень. Зрозуміло, вас забезпечать харчуванням і проживанням. Доходи таких працівників складають від 1000 до 1500 доларів на місяць. Виходить, за літо і ще кілька місяців можна відкласти цілих 6-9 тис. доларів. Вакансії варто шукати на сайтах пошуку роботи, в соціальних мережах. Також можна звертатися безпосередньо в агентства по найму персоналу.
1. Офіціант. Дуже часто студенти підробляють офіціантами. Не дивно – за 8-9 годин роботи в день можна отримати до 500 гривень тільки чайовими. Графік зазвичай позмінний, робочих днів у місяці 15. Київські ресторани найчастіше хочуть бачити офіціантів з досвідом роботи. Обов’язкова вимога – наявність санітарної книжки. Пошук вакансій найкраще здійснювати як через інтернет, так і безпосередньо ходити по ресторанах, пропонуючи свої послуги.
2. Бариста в міні-кофейні. Обов’язки бариста – приготування кави та розвага клієнтів парою слів в момент довгого очікування напою. За таку працю сьогодні платять по 200-300 гривень в день, плюс 2-4% від виручки. Робочий день становить від 6 до 10 годин. Для цієї роботи необхідно мати санітарну книжку. Знайти вакансії можна в соціальних мережах, на сайтах роботи, а також безпосередньо зв’язавшись з власником точки. Його номер можна взяти у свого майбутнього колеги, чинного бариста.
3. Клінер. Сьогодні у великих містах все частіше з’являються приватні сервіси з надання послуг прибирання житлових та офісних приміщень. Зазвичай такі компанії платять по годинах і надають своїм працівникам гнучкий графік. В середньому, за годину прибирання платять 20-25 гривень, забезпечуючи працівника всіма необхідними одягом і побутовою хімією. За місяць студент може “відмити” 3-4 тис. Гривень. Але важливо розуміти, що постійний контакт з побутовою хімією точно не позначиться позитивно на здоров’я клінера, так що така робота – скоріше крайній варіант, ніж хороша альтернатива. Вакансії можна шукати як через сайти пошуку роботи, так і безпосередньо через клінінгові компанії.
4. Промоутер і роздавальник лістовок. Напевно, сама зрозуміла і часта робота для молоді. З мінусів – невелика зарплата, по 20, рідше 30 гривень на годину. Ні дощ, ні сніг не можуть служити промоутеру виправданням піти з робочого місця. Зазвичай за це чекає штраф в розмірі денного доходу. Зарплата виплачується раз на тиждень. За цей час реально заробити 300-400 гривень, а якщо вільного часу дуже багато, то всі 600-700 гривень. Знайти роботу найпростіше через знайомих, а також за допомогою інтернету та соціальних мереж.
5. Інтервьюер. Багато маркетингових компаній мають потребу в людях, здатних поприставати до перехожих з проханням заповнити анкету. За кожну таку готову папірець компанія зазвичай готова платити по 20-25 гривень. Досвідчені анкетери стверджують, що опитати 10 осіб за зміну – зовсім не межа. З цього виходить, що середній дохід інтерв’юера – 200-250 гривень в день. Роботу варто шукати через сервіси пошуку вакансій, а також можна звертатися в маркетингові компанії безпосередньо.
6. Оператор Call-центра. Нескладна робота для студентів. З вимоги – грамотна зрозуміла мова, чітка дикція, стресостійкість. Платять операторам зазвичай 3000-3500 гривень на місяць, графік обговорюється додатково.
Робота всесезонна “на себе”
1. Репетитор. Якщо ви добре розбираєтеся в якомусь предметі, можете сміливо йти в репетитори. За академічну годину занять англійською сьогодні в Києві платять від 60 гривень. Зазвичай батьки замислюються про підготовку дітей до ЗНО саме влітку, так що за час канікул можна встигнути створити непогану базу учнів. Для того, щоб стати репетитором, можете запропонувати свої послуги знайомим, розмістити анкети на спеціалізованих сайтах, запитати у своїх шкільних вчителів, чи немає у них пари зайвих кандидатів. Маючи 5-8 учнів, навіть початківець репетитор зможе отримувати від 600 до 1200 гривень на тиждень.
2. Перекладач. Якщо ви добре знаєте якусь мову, можете сміливо влаштовуватися на роботу перекладачем. За сторінку тексту в 4 тис. знаків вам заплатять 30-40 гривень, а якщо шукати замовників безпосередньо (і самому нести ризики), то всі 50-60 гривень. Таким чином, при відповідальному ставленні, за місяць можна отримати до 5000 гривень.
3. Фрілансер. Безліч сайтів фрілансу пропонують сьогодні різну роботу за комп’ютером, від кліків за гроші, до написання рекламних текстів і маркетингових досліджень. Знову ж таки, тут все залежить від ваших здібностей і знання мови. Якщо ви гарні в англійському, спробуйте ще раз зареєструватись на найбільшій в світі біржі фрілансу Upwork. Про неї ви також знайдете безліч статей в інтернеті. В середньому, за сторінку унікального контенту платять по 40 гривень на російській\українському, або $5-8 англійською мовами. З досвідом, ця ціна може зрости в рази.
4. Допомога в написанні академічних робіт. Якщо ви бажаєте допомагати іншим студентам російською або українською мовами, кожна сторінка тексту принесе вам від 30 гривень. Якщо ж зареєструєтесь на іноземних сайтах, можете заробляти до 15 доларів за кожні 300 слів.
ТРОХИ ПРО ЗАКОНИ
Згідно з положеннями Кодексу законів про працю, в Україні підлітки можуть працювати з 16 років, або з 15 по вирішенню одного з батьків, або, в окремих випадках, з 14 років. Робота не повинна заважати навчанню, не шкодити здоров’ю молодої людини, а також здійснюється за згодою одного з батьків. Перш, ніж бути прийнятим на роботу, неповнолітній повинен пройти обов’язковий медичний огляд (потім щорічно до досягнення 21 року). Неповнолітні не можуть бути зайняті на небезпечних для життя чи здоров’я виробництвах, піднімати тяжкості, більше граничних допустимих показників. Робочий тиждень для молодої людини до 16 років не може перевищувати 24 годин, а для підлітка 16-18 років – 36 годин. При цьому закон їм гарантує таку ж оплату праці, яку мають їхні повнолітні колеги. Також підлітків не можна залучати до понаднормової роботи, роботи в нічний час доби або в свята. Так виходить, що КЗпП практично повністю нівелює всю ініціативу підлітків працювати, надаючи їм «ведмежу послугу» до виконання 18 років.
З іншого боку, у студентів і молоді сьогодні є безліч можливостей заробити собі на нові речі і розваги. Як і раніше, все залежить тільки від наполегливості та бажання самого парубка.
Максим Мордовцев
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас