В Україні хочуть змінити правила кредитування за іпотекою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні хочуть змінити правила кредитування за іпотекою

Кредит&Депозит
3896
Падіння ринку іпотеки турбує не тільки банкірів, але і забудовників, яким стає все складніше продавати житло приватним інвесторам. Щоб допомогти вирішити цю проблему і відновити іпотечне кредитування хоча б частково, в Україні розробили законопроект про впровадження права довірчої власності, який повинен стати альтернативою традиційній банківській позиці, передає Сегодня з посиланням на Stroyobzor.
Так, згідно зі статистичними даними станом на листопад 2015 року частка недіючих кредитів в Україні становила 44%.
Щоб скоротити обсяги недіючих кредитів і хоч якось оживити іпотечне кредитування, і був розроблений законопроект, що пропонує доповнити Цивільний кодекс декількома статтями про довірчу власність.
“Це не українське ноу-хау, такий інститут є практично у всіх країнах з англо-саксонською системою права, таких як Великобританія, Австралія, Нова Зеландія, а також в деяких європейських країнах, наприклад, Румунії, Чорногорії”, – пояснює автор законопроекту, експерт BRDO Денис Малюська.
Згідно з новим законопроектом, довірчу власність пропонують зробити альтернативою традиційному заставному кредитуванню. Основна відмінність двох інститутів буде полягати в тому, в чиїй власності знаходиться об’єкт застави.
“Зараз, якщо ви берете кредит, об’єкт застави залишається у вашій власності, ви просто передаєте його в заставу. У випадку з довірчою власністю власником буде ваш кредитор”, – пояснює Денис Малюська.
Формально справи йдуть не так радикально, як це виглядає на перший погляд.
“Кредитор, який отримав майно в довірчу власність (довірчий власник), не має права користуватися і самостійно розпоряджатися таким майном крім як у випадку звернення стягнення на нього у порядку, встановленому законом”, – йдеться в законопроекті.
Це означає, що хоча власником, наприклад, заставної квартири, є банк, він не зможе зробити по ній ніяких дій до того моменту, поки позичальник справно виконує всі умови за договором.
Очевидно, що така ідея припаде до смаку банкам, адже у них істотно спроститься робота по стягненню проблемних позик. З іншого боку, банки і зараз не особливо зацікавлені в тому, щоб стягувати заставне майно на свою користь і переводити його собі на баланс.
“Банки не дуже зацікавлені в тому, щоб ставати найбільшими власниками заставного майна. Вони пропонують депозити в грошах, розраховуватися по ним повинні грошима, а не квартирами і машинами”, – пояснює голова правління “Комерційного індустріального банку” Вадим Березовик.
Більш детально про майбутнє законопроекту стане відомо вже на початку березня, на той час планують завершити експертне обговорення документа.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас