Nemiroff ініціює банкрутство однієї з українських «дочок»


Nemiroff ініціює банкрутство однієї з українських «дочок»

16 червня Господарський суд Вінницької області прийняв заяву компанії Nemiroff Holding Limited (NHL) про порушення справи про банкрутство дочірнього підприємства «Українська горілчана компанія Nemiroff». Відповідну постанову суду зареєстровано в Державному реєстрі судових рішень.

Підготовче засідання призначено на 26 червня. На час тяжби суд заборонив будь-які дії з майном компанії, а також наклав заборону на прийняття рішень про реорганізацію або ліквідацію підприємства.

Розчищення місця

Банкрутство української дочки ініційовано акціонерами NHL Яковом Грибовим та Анатолієм Кіпішем, які володіють 74,96% компанії. «Колишній менеджмент – сім’я Глусь – повісив на УГК Nemiroff великі борги перед бюджетом, постачальниками, заборгованість із зарплати, невиплачене роялті. Тому банкрутство – вимушений захід», – пояснює Грибов. За його оцінкою, приблизна сума заборгованості становить близько $45 млн. Грибов підкреслив, що всі зобов’язання перед постачальниками і дистриб’юторами будуть виконані.

Сім’я Глусь звинувачення Грибова і Кіпіша спростовує. «Ця заява – черговий етап рейдерської атаки на компанію Nemiroff і спроба витіснити сім’ю Глусь (25,04%) з бізнесу шляхом відсторонення легітимного менеджменту через ліквідацію основної компанії групи», – говорить Олександр Глусь. За його словами, головною метою банкрутства є усунення українського виробництва на користь російського імпорту, «оскільки діяльність Грибова і Кіпіша фінансується російськими банками під особисті поруки та заставу їхніх акцій». Глусь пояснює, що дочірнє підприємство «УГК Nemiroff» веде всю господарську діяльність, включаючи виробництво, продажі та просування в усьому світі, а також володіє ліцензіями на виробництво горілки.

Але, підкреслює Грибов, вся операційна діяльність «УВК Nemiroff» з червня переведена на новостворену LVN ltd.

Тривале протистояння

Конфлікт між акціонерами Nemiroff Vodka Limited – сім’єю Глусь з одного боку і Яковом Грибовим та Анатолієм Кіпішем з іншого – розпочався у 2010 р., писав раніше «Капітал». Кожна зі сторін хотіла бачити генеральним директором дочірнього підприємства «УВК Nemiroff» свого кандидата: сім’я Глусь – Аллу Глусь, а Грибов і Кіпіш – Юрія Сорочинського. Обидві сторони відстоюють своє право випускати горілку під брендом Nemiroff. Розгляди опонентів в українських і міжнародних судах тривають досі.

19 березня, за інформацією сектору зв’язків з громадськістю управління Міністерства внутрішніх справ у Вінницькій області, Грибов і Кіпіш взяли під контроль український завод. Під час конфлікту вони змушені були розпочати виробництво горілки Nemiroff на російських потужностях і налагодили імпортні поставки в Україну.

Працювати по новому

Ініціювання штучного банкрутства – явище нерідке, каже радник юридичної фірми «єПраво» Владислав Власюк. Він підкреслює, що корпоративні спори вважаються найскладнішими і найтривалішими. «Враховуючи, що для нормальної роботи підприємству необхідний безконфліктний склад його власників, у кінцевому підсумку або сторони підуть на мирову, або сильніший і завзятіший переможе», – говорить юрист.

Опитані дистриб’ютори вважають, що Грибову і Кипішу не потрібно закривати українське виробництво. «Конфлікт з Росією навряд чи сприяє тому, щоб поставляти горілку звідти», – говорить генеральний директор дистриб’юторської компанії «Айленд» Олег Зубець. На його думку, створення нової юрособи ще до процедури ліквідації «УВК Nemiroff» свідчить про те, що згортати бізнес в Україні Nemiroff не збирається.

Горілка Nemiroff потроху відновлює свої позиції, говорить начальник київського підрозділу торгового дому «Поляков» Сергій Мельник. Незважаючи на зміни в структурі холдингу, дистриб’ютори продовжать з ним працювати.

У 2013 р. Nemiroff скоротив свою ринкову частку на 4,5 в. п. – до 9%. У І кварталі 2014 р., за даними дослідницької компанії RTRI, частка бренду відновилася до 10%.

Марія Бровинська

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Рейтинг популярності матеріалу «Nemiroff ініціює банкрутство однієї з українських «дочок»» на Finance.UA - 2.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.UA