У Києві стало складно зняти квартиру - ріелтори вже накручують відсотки за свої послуги


У Києві стало складно зняти квартиру - ріелтори вже накручують відсотки за свої послуги

У Києві стало важко орендувати житло середнього класу. Приїжджі навіть погоджуються платити за однокімнатну і двокімнатну квартири по 4-6 тис. гривень, однак знайти їх стало проблемою. У першу чергу відмовляються працювати самі ріелтори. За їх словами, у столиці спостерігається дефіцит квартир і навіть студенти почали знімати житло в області. Тим часом брокери піднімають плату за свої послуги і просять укладати з ними договори.

“Мені запропонували роботу в Києві, тому я приїхала на день, щоб знайти одно-двокімнатну квартиру біля офісу, в районі ВДНГ, за 5-5,5 тис. гривень. Попередньо підібрала відповідні варіанти на сайтах нерухомості, обдзвонила ріелторів і з усіма домовилася про зустрічі. Я приїхала, і жоден з шести брокерів не взяв слухавку”, – розповіла харків’янка Катерина Альошина.

Вже місяць шукає квартиру в районі станції метро “Лук’янівська” і Юлія Маркова з чоловіком. “Ми кілька років знімали квартиру на Татарці, але господиня вирішила сама туди заселитися, а тому попросила нас підшукати собі щось інше. Ми обдзвонили навіть не десятки, а сотні ріелторів, але квартиру так нам і не знайшли. Більше того, віддзвонили нам з усіх всього п’ять брокерів. Жодна з запропонованих ними двушок нам не підійшла: за 5,5 тис. грн нам пропонували двокімнатні квартири без шпалер, з моторошним ремонтом або з стелею, яка обвалилася”, – каже Юлія. Також близько місяця намагається знайти однокімнатну квартиру в районі “Либідської” одесит Денис Чурпанов. “Я в Києві не вперше живу і працюю. Так от, влітку у мене не було проблем знайти однушку в цьому районі, а тепер квартир просто немає. На сайтах з оголошеннями вони постійно висять, але як тільки починаєш обдзвонювати орендодавців, кажуть, що квартиру давно здали”, – розповів Денис.

Фахівці з нерухомості кажуть, що проблема дійсно існує. “Щодня в базі з’являється трохи більше 20 нових одно-двокімнатних квартир вартістю 4-6 тис. грн на місяць. У той же час клієнтів, охочих орендувати таке житло – не менше 500. Квартир менше не стало, швидше, людей більше. Адже багато з тих, що приїхали сюди вчитися або працювати, так і залишилися в столиці”, – повідомив ріелтор Іван Ходаковський.

Рієлтор компанії “САН” Анастасія Наконечна підтверджує слова колеги. “Через дефіцит квартир у Києві приїжджі студенти знімають їх в області. Складніше зняти квартиру й тому, що власники квартир, побачивши попит, стали перебирати: тепер вони хочуть селити у себе сімейні пари, без дітей, і ні в якому разі не молодь”, – зазначає Наконечна. На думку аналітика консалтингової компанії SV Development Сергія Костецького, причиною ситуації, що виникла на ринку може бути зовсім не дефіцит квартир, а проблеми у співпраці ріелторських агентств один з одним: “Ніхто не хоче ділитися прибутком (50% від місячної плати), тому, телефонуючи по базі даних і натикаючись на свого колегу-рієлтора, фахівці вважають за краще шукати далі, поки не знайдуть оголошення від господаря. А значить ті, що шукають житло залишаються без варіантів”.

Крім того, ріелтори вже почали піднімати відсотки за свою роботу. “Почали дорожчати послуги ріелторів. Якщо раніше у всіх була єдина такса: 50% від вартості квартири за місяць, то зараз цей відсоток багато брокерів збільшують. Ось, наприклад, днями я бачила, як ріелтор просив за двокімнатну квартиру вартістю 5 тис. грн на місяць 3 тис. грн собі як винагороду – це на 500 грн більше, ніж раніше. Деякі накручують до 700 грн”, – повідомила Анастасія Наконечна. Варто також відзначити, що зараз шукачі житла зіткнулися з ще однією проблемою – тепер всі брокери працюють за договорами. Якщо раніше можна було зателефонувати брокеру і той відразу починав пошуки, то зараз він хіба що подивиться в базі.

“Ріелтору немає сенсу шукати квартиру для клієнта, знаючи, що для нього шукають ще 10 таких же ріелторів. Інша справа, якщо клієнт підписує договір з брокером, то той зобов’язується знайти квартиру в потрібний час”, – говорить Ходаковський. Експерти радять укладати договори і не платити наперед. “Повірте, якщо є договір, то квартира знайдеться”, – додав глава Національної ради ріелторської палати України Віктор Несін. Зазначимо, раніше повідомлялося, що українцям дешевше всього зняти квартиру в Запоріжжі, а найдорожче житло в Києві та Харкові.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Києві стало складно зняти квартиру - ріелтори вже накручують відсотки за свої послуги» на Finance.UA - 2.1
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.UA