Радіоактивна небезпека на Фукусімі-1 досягла рівня Чорнобиля - ЗМІ


Радіоактивна небезпека на Фукусімі-1 досягла рівня Чорнобиля - ЗМІ

На японській аварійній АЕС Фукусіма-1 стався витік радіоактивної води. Рівень небезпеки підвищено до третього ступеня за міжнародною шкалою атомних подій, повідомляє CNN.

Про це сьогодні повідомили в національному комітеті з регулювання атомної енергетики Японії.

Вищий сьомий рівень за шкалою INES був привласнений основній аварії на Фукусімі-1, раніше такий статус був присвоєний тільки трагедії на АЕС у Чорнобилі.

В даний час компанія-оператор станції Tokyo Electric Power Company працює над з’ясуванням причин інциденту.

Минулого місяця компанія визнала, що радіоактивні грунтові води просочуються в Тихий океан, минаючи підземний бар’єр. Оператори зберігають сотні тисяч тонн забрудненої води. В даний час компанія має в своєму розпорядженні близько 1000 контейнерів, 93% з яких вже повні радіоактивної води. Вода заражена настільки, що за годину людина може отримати дозу радіації, що в п’ять разів перевищує річну межу для працівників ядерної станції.

За десять години поблизу витоку співробітник станції заробив би променеву хворобу з такими симптомами як нудота і падіння рівня лейкоцитів у крові.

“Це величезна доза радіації. Ситуація погіршується”, – сказав дослідник з Університету Нагої, професор Мічіякі Фурукава.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Радіоактивна небезпека на Фукусімі-1 досягла рівня Чорнобиля - ЗМІ» на Finance.UA - 2.1
В Контексті Finance.UA